227BA1
Guest Book:
[x] Look
[x] Write


Archive:
{archiwum}


Links:
Edzia
Mloda
Paulina
Olga
Sławek
Łukasz
Angela
Kuba
Martyna

CZEŚĆ!!! W szkole w pierwszy dzień wiosny, były niezłe jaja Kuba z mojej klasy przebrał się za dziewczynę... Wyglądał jak.. I jeszcze dużo chłopaków się przebrało, ale nie z mojej klasy. Niektóre dziewczyny przebrały się za chłopaków...
Nie wiem już o czym pisać... Może o tym, że do mnie i do Edzi przyjechali koledzy z netu. Po nich poszłam z Dorką. A potem pobiegłyśmy po Edytę!! Ona uratowała sytuację. Kończę. Buziaki:*

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów



25.03.2006 :: 12:11 :: ckm47.neoplus.adsl.tpnet.pl

mloda~

Ola....miałaś skasować te notki o mnie na tym blogu...!!!:-) i popraw mój link bo mam inny blog!!!!! POZDRO!!!
23.03.2006 :: 18:03 :: clk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

ja

Jedną z najmłodszych placówek duszpasterstwa polonijnego w Montrealu jest Misja świętego Wojciecha. Jej osobliwością jest rzadko spotykany praktyczny ekwnenizm. Otóż, od przeszło 25 lat Misja swoja posługę duszpasterską. spełnia w anglikańskim kościele św.Kolumby.
A wszystko zaczęło się w roku wielkich obchodów SACRUM POLO NIAE MILLENIUM 1966. Wtedy to wśród Polonii zamieszkałej w zachodniej dzielnicy Montrealu - w Notre-Dame-de- Grâce (NDG) dojrzała myśl i decyzja utworzenia własnego, polskiego ośrodka duszpasterskiego. Zebrano podpisy około 250 rodzin, które popierały petycję skierowaną do arcybiskupa Montréalu kardynała Emila Léger'a. Kardynał Léger wyraził zgodę w liście do proboszcza parafii Św.Trojcy o.Feliksa Mazura w dniu 3 marca 1967, zezwalając na utworzenie
23.03.2006 :: 17:39 :: clk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

ja

Chrzest Polski – zwyczajowa nazwa początku procesu chrystianizacji państwa polskiego. Proces ten został zapoczątkowany przez osobisty chrzest Mieszka I w 966 roku (najczęściej podawaną datą jest 14 kwietnia 966, ze wzgledu że zgodnie z ówczesnym zwyczajem ceremonia odbywała się w Wielka Sobotę). Następnym ważnym posunięciem była budowa organizacji kościelnej na przełomie X i XI w.

Powszechnie przyjmuje się, iż chrystianizacja ziem polskich trwała aż do początków XIII w. choć według źródeł kościelnych silne ślady pogaństwa odnotowywano i usilnie zwalczano aż do wieku XVII.

Przyjmując chrzest dla siebie i swego państwa Mieszko miał następujące cele:
zapobieganie wzrostowi wpływów niemieckich i ustanowienie samodzielnej pozycji państwa Polan w chrześcijańskiej Europie.
ugruntowanie sojuszu z państwem czeskim (a przez to i rozerwanie sojuszu czesko-wieleckiego),
umocnienie swojej władzy (religijne jej usankcjonowanie) i unifikacja państwa Polan,

Obecnie zakłada się, iż Mieszko I przyjął chrzest na terenie swojego państwa w Ostrowie Lednickim, Poznaniu lub Gnieźnie, bowiem znaleziono tam baptysteria datowane na II poł. X wieku. Część historyków sądzi jednak, że mogło się to stać na terenie Niemiec (Ratyzbona lub Kolonia), Czech bądź też w Rzymie.
23.03.2006 :: 16:37 :: clk62.neoplus.adsl.tpnet.pl

edzia

ja zawsze ratuje stuacje :D :) pozdro

*** Szablon pochodzi ze strony www.BEAUTIFUL.go.pl